Rodzielnice budownane / erbetki - Sprzedaż

Rozdzielnice budowlane (potocznie zwane „erbetkami”) określane są w Polskich Normach jako zestawy rozdzielnic
i sterownic niskonapięciowych, przeznaczonych do instalowania na terenach budów (zestawy ACS). 
Służą one do stworzenia instalacji lub jej części, przez szeregowo połączone zestawy ACS. Rozdzielnice budowlane,

tworzące system kompatybilnych zestawów ACS, zapewniają selektywne działanie zabezpieczeń przez ich odpowiedni dobór. 

 

Rozdzielnice pełnią funkcje 

 • Rozdzielczą: zdolność do rozdziału energii elektrycznej i zabezpieczenia instalacji elektrycznej na terenie budowy; 
 • Ochronna: zabezpieczenie przeciwporażeniowe 
 • Transformatorową: zdolność do przyłączania obwodów 12/24 v przy użyciu transformatora
 • Pomiarową: zdolność do montażu urządzenia pomiaru energii elektrycznej zużywanej na terenie budowy; 

Zestawy ACS nie są zamocowane na stałe, są przystosowane do zmiany miejsca ustawienia na tym samym terenie budowy. Połączenia między tymi rozdzielnicami wykonuje się przewodami giętkimi miedzianymi pięciożyłowymi (np. onpd 5x16)

Rozmieszczenie rozdzielnic na terenie budowy. 
Rozdzielnice budowlane rozmieszcza się na terenie budowy tak, aby odległość do odbiorników energii nie była większa niż 50 m. Rozmieszczenie rozdzielnic zbyt daleko od odbiorników wymusza na wykonawcach robót szeregowe łączenie przedłużaczy elektrycznych, co może skutkować brakiem ochrony przeciwporażeniowej, lub nieprawidłowym działaniem odbiorników energii, spowodowanym zbyt dużym spadkiem napięcia w instalacji elektrycznej. 

Nasza rozdzielnice dostosowane do wymagań Państwowej Inspekcji Pracy

W jej skład wchodzi

 • Gniazdo 32A IP44 400V x2
 • Gniazdo 16A IP44 400V
 • Gniazdo 16A IP44 230V x6
 • Aparat różnicowo-prądowy x2
 • Wyłącznik nadprądowy C32 s303 x2
 • Wyłącznik nadprądowy C20 s303 
 • Wyłącznik nadprądowy C20 s301 x3
 • Wyłącznik główny izolacyjny RBK-00
 • Zamek z kompletem kluczy dla kadry kierowniczej

Cena zakupu obejmuje

 • Transport na plac budowy na terenie Warszawy 
 • Transport na terenie całej polski powyżej 10szt.
 • Podłączenie rozdzielnic do instalacji tymczasowej budowy (dodatkowy koszt zakupu kabla)
 • Komplet kluczy dla kadry kierowniczej

Cena zakupu:

Rozdzielnica budowlana 1-3 szt 2800zł netto
Rozdzielnica budowlana 3-10 szt 2600zł netto
Rozdzielnica budowlana 10-30 szt 2400zł netto
Rozdzielnica budowlana - powyżej 30szt 2200zł netto
Rozdzielnica budowlana - powyżej 30szt Cena ustalana indywidualnie 

 

 

Rozdzielnice budowlane z zabezpieczeniami - na co zwrócić uwagę?

Rozdzielnice budowlane z zabezpieczeniami to podstawowe wyposażenie każdego placu budowy - można powiedzieć, że od ich obecności zależy powodzenie całego przedsięwzięcia. Dzięki nim bowiem możliwe jest stworzenie instalacji elektrycznej, która zapewni działanie maszyn oraz różnego rodzaju urządzeń. Wykorzystuje się do tego rozdzielnice budowlane ACS, które tworzą system kompatybilnych zestawów. Konieczne jest, aby wybrany sprzęt spełniał wymagania zawarte w normach PN-EN 61439-4 oraz PN-HD 60364-7-704. Rozdzielnice budowlane z zabezpieczeniami muszą być przystosowane do funkcjonowania zarówno na zewnątrz, jak i w zamkniętych przestrzeniach. Ze względu na to konieczne jest, aby były odporne na różnorodne czynniki i warunki środowiskowe. Rozważając zakup lub wynajem tego typu aparatury należy więc pamiętać o tym, aby wybrać zaufaną firmę, która oferuje wysokiej jakości sprzęt. Nasz zespół od lat pracuje na urządzeniach renomowanych marek, w naszej ofercie Klienci znajdą więc jakościowe rozdzielnice budowlane ACS.

Rozdzielnice budowlane ACS - funkcje

Rozdzielnice budowlane z zabezpieczeniami nie tylko zapewniają prąd, ale także zabezpieczają pracowników przed poważnymi wypadkami. Dlatego tak ważne jest, aby zainwestować w sprzęt, który będzie się sprawdzał w każdej sytuacji. W razie awarii zawsze jednak możesz liczyć na naszą pomocą - działamy bowiem całodobowo! Warto pamiętać również o tym, że rozdzielnice budowlane ACS nie są montowane na stałe. Łatwo więc zmieniać ich miejsce ustawienia na każdym etapie montażu, remontu oraz innych prac, wykonywanych na budowie. Aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa ich odległość od odbiorników energii nie może jednak przekraczać 50 m. Korzystając z usług naszego zespołu zawsze możesz liczyć na profesjonalną poradę i konserwację. Zadbamy także o wykonanie pomiarów, dzięki czemu unikniesz spadków lub skoków energii.

Rozdzielnice budowlane - cena przy zakupie i wynajmie

W zależności od potrzeb, Klienci mogą wynająć lub kupić rozdzielnice budowlane. Cena wynajmu w firmie El-Tech obejmuje kilka usług: transport (na terenie Warszawy), montaż, przekazanie kompletu kluczy, a także wykonanie pomiarów elektrycznych. Osobom, które dokonają zakupu większej ilości rozdzielnic budowlanych z zabezpieczeniami, zapewniamy transport na terenie całej Polski. Co ważne, rozdzielnice budowlane ACS, dostępne w naszej ofercie, dostosowane są do wymagań Państwowej Inspekcji Pracy - oznacza to m.in., że posiadają one odpowiednie gniazdka w stopniu ochrony IP44, a także wyłączniki: nadprądowe oraz różnicowo – prądowe. Dużą zaletą wynajmu jest z pewnością kompatybilność sprzętu. Cena netto wynajmu rozdzielnic budowlanych to koszt od 100 zł (1-3 sztuki) miesięcznie, natomiast na zakup nowego aparatu trzeba przeznaczyć od 2200 zł. Warto więc dokładnie przemyśleć, jaka usługa będzie najbardziej korzystna w danym momencie. Sprawdź naszą ofertę i zdecyduj, jak możemy Ci pomóc!